Välkommen till Brännöföreningens funktionärsfest!

Tack alla som hjälpt till vid föreningens aktiviteter under året! Nu vill vi fira er och det fantastiska arbete ni utfört med en kryssning med Svenska Västkustlinjen. Alla som varit funktionärer under 2016 är välkomna! Ta gärna med dig din respektive eller vän.

slider-nya_skargarden

 

När: Lördagen den 17 september kl 19.00 till 21.00.

Var: Avgång från Brännö Husvik med Svenska Västkustlinjens ”Nya Skärgården” där vi bjuds på smörgåstårta med skaldjur och ett glas öl eller vin till levande musik. Öl och vin finns att köpa i baren.

Vart: Vädret bestämmer båtturen.

Kostnad: Alla funktionärer följer med gratis! Kostnad för vän eller respektive till funktionär: 150 kr.

Anmälan till: kontakt@brannoforeningen.se senast söndagen den 11 september.

När vi anländer Husvik kl 21.00 efter kryssningen fortsätter festen på Nya Skärgården. Då är alla övriga Brännöbor välkomna på båten för att fortsätta festen tillsammans med oss fram till klockan 23. Styrelsen önskar er varmt välkomna!